17.-24. juunil oleme puhkusel. Kohtume taas alates 25. juunist!

Robootikastuudios tegutsemine on hariv, lõbus ja praktiline kogemus nii lastele kui täiskasvanutele.

Meie stuudios on LEGO Essential, LEGO Spike Prime ja EV3 robootikakomplektid. Päris pisikesed põnnid saavad ehitada DUPLO klotsidega. Muidugi on meil ka palju LEGO klotse, millest ehitada väiksemaid ja suuremaid maju, losse, kindluseid jne.

Robootikastuudio töötoas osalemine on nii lastele kui täiskasvanutele arendav mitmel viisil. Mõned põhjused, miks võiks robootikaga tegelevasse stuudiosse tulla:

  1. Õppimisvõimalus: Robootikastuudio pakub interaktiivset ja praktilist õpikogemust, kus saab õppida erinevate robotite ehitamist ja programmeerimist. Nii lapsed kui täiskasvanud saavad arendada oma tehnilisi oskusi, probleemilahendamise võimekust ja loogilist mõtlemist.
  2. Koostöö ja meeskonnatöö: Robootikastuudio pakub suurepärast võimalust lastele ja täiskasvanutele õppida koos töötama ja meeskonnatööd tegema. Robootikaalaste ülesannete lahendamine nõuab tihti erinevate oskuste ja teadmistega inimeste koostööd, mis aitab arendada suhtlemis- ja koostööoskusi.
  3. Loovus ja innovatsioon: Robootikaga tegelemine vajab loovust ja innovaatilisust. Nii lapsed kui täiskasvanud saavad kasutada oma kujutlusvõimet, et luua uusi ja huvitavaid roboteid või programmeerida neid erinevate ülesannete lahendamiseks. Robootikastuudio keskkond võib inspireerida ja julgustada teid oma ideid ellu viima.
  4. Tehnoloogia mõistmine: Robootikaga tegelemine võimaldab nii lastel kui täiskasvanutel saada põhjalikum arusaam tehnoloogiast ja selle mõjust meie igapäevaelule. Robootikaga tegelemine aitab mõista, kuidas robotid ja automatiseerimine töötavad ning kuidas neid kasutatakse erinevates valdkondades, nagu meditsiin, tööstus, transport jne.
  5. Karjäärivõimalused: Robootika on tõusnud üha olulisemaks valdkonnaks ning robootikaga tegelemine meie stuudios pakub nii lastele kui täiskasvanutele kasulikke oskusi ja teadmisi, mis võivad tulevikus avada uksi karjäärivõimalustele tehnoloogia valdkonnas.

Töötoa kestvus: 1,5 tundi.

Tasu: 15 eurot osaleja. Kui robootikafänne on ühest perest rohkem kui neli, siis kehtib soodushind 12 eurot osaleja kohta.

Asukoht: Järvesaare talu, Tiidu küla, Rõuge vald.

Teata oma tulekust ette: 5622 2872, Triinu

Kuidas sai robootikastuudio alguse?

Algas kõik hoopis sellest, et oli tarvis ruumi Roborinth robootika õppemattide ja -väljakute hoiustamiseks ning vana laut tundus olevat selleks täiesti sobiv koht. Nii valmiski ruumist, kus vanasti olid lehmad, sead ja kanad uus kena tuba. Isegi nii kena, et hakkasime seda kutsuma robootikastuudioks. Edasi tuligi mõte tuua sinna ka robotid ning pakkuda lastel ja lastevanematel võimalust suvisel ajal roboteid ehitada. Hea meel oli kohe esimesel suvel kohtuda paljude robootikahuvilistega, mis on andnud indu asjaga jätkata. Suvine robootikastuudio on meile mõnusaks vahelduseks talvistele huviringidele. Tore on kohtuda uute inimestega ning näha põnevusest säravaid silmi.

Igal suvel oleme midagi ka edasi arendanud. Sel suvel jõuab stuudiosse uus robotite riiul ning õues hakkab mõnusat olemist pakkuma varsti valmiv terrass. Kõige värskema pildi robootikastuudiost saad kohale tulles ja oma silmaga üle vaadates. Olete oodatud!

Jälgi meid ka FB-s: https://www.facebook.com/nutivolur