Koolitus!

19. veeburar 2021 – Matemaatika- ja füüsikaalased mängud LEGO klotsidega LTT ringitunnis.

Võrus, Nuti-Võluri õppeklassis (Vabaduse 14, II korrus) ja kes kohale tulla ei saa, võib osaleda läbi Zoomi.

Koolitust toetab Teadushuvihariduse Liit ja on LTT ringjuhendajatele tasuta. Sobib nii koolide ringijuhendajatele kui ka lasteaias toimetajatele. Teemaks matemaatika- ja füüsikaalased mängud LEGO klotsidega.

Eesmärk läbi mängida matemaatika- ja füüsikaalaseid mänge, et anda edasi oskus neid kasutada õpilastega LTT huviringis. Kasutatakse LEGO klotse, LEGO DUPLO klotse ja robotite komplektides olevaid klotse. Osalejad saavad teadmisi lihtsate masinate kohta ning klotside nimetuste kohta.
Kõigi tegevuste taustal arendatakse koostööoskust, loovust, sotsiaal- emotsionaalseid oskusi ja eneseregulatsiooni oskust, mis sisaldab endas reaktsioonide kontrolli ning töömälu ja kognitiivset paindlikkust.
Õpetajad saavad läbi käed külge tegevuse kogemuse, teadmise ja oskuse, kuidas LEGO klotse oma ringitunnis kasutada ka sellisel moel, mida tavapäraselt ehk ei kasutata. Läbivalt pööratakse rõhku klotside nimetustele ja mänge ei mängita mängimise pärast vaid iga tegevus on eesmärgistatud ja koos osalejatega leiame parimad viisid, kuidas koolituse käigus saadud kogemused oma ringitundidesse tuua.

Koolituse päevakava:
10.00-10.15 sissejuhatus, tutvumine
10.15-11.45 matemaatikaalased mängud LEGO klotsidega. Lisaks klotsidele kasutatakse spetsiaalseid matte ja täringud. (Arvutamine, võrdlemine, graafikud, kujundid, jooned, mõisted)
11.45-12.00 kohvipaus
12.00-13.00 füüsikaga seotud ülesanded LEGO klotsidega
13.00-14.00 lõuna
14.00-15.00 füüsikaga seotud ülesanded LEGO klotsidega. Osalejatele jagatakse erinevad materjalid ja erinevad lähteülesanded. Arutelu.
15.00-16.00 füüsikaga seotud ülesanded LEGO klotsidega.
16.00-16.15 koolituse kokkuvõte, arutelu
Koolitus on LTT huviringide juhendajatele TASUTA. Toetab Eesti Teadushuvihariduse Liit


Warning: Undefined variable $user_ID in /data02/virt75256/domeenid/www.nutivolur.ee/htdocs/wp-content/themes/awpbusinesspress/comments.php on line 90

You must be logged in to post a comment