Tehnoloogiakonkurss “Ventspilsi IT-väljakutse 2020” algas!

Viiendat korda esitavad Ventspilsi Digikeskus ja Ventspilsi linn Läti, Leedu, Eesti ja Soome õpilastele väljakutse tehnoloogia loomingulise kasutamise alal. Avalduste esitamine konkursil “Ventspils IT-väljakutse” osalemiseks algas 2. septembril ja lõpeb 14. oktoobril.

Sel aastal on konkurss pühendatud tulevasele Ventspilsi teadus- ja innovatsioonikeskusele. Konkursi teema on tihedalt seotud tehnoloogiaga kõigis eluvaldkondades, pöörates erilist tähelepanu teadusele, inseneriteadusele, matemaatikale ja tehnoloogiale (STEM). Konkursil osaledes on õpilastel võimalus mõista STEM-alade koostoimet teiste eluvaldkondadega, rõhutades tehnoloogilisi võimalusi ka kunstis, muusikas, disainis, mänguarenduses ja muudes loomevaldkondades.

Osalema on kutsutud kõik esimese kuni kaheteistkümnenda klassi õpilased, kes tahavad näidata oma teadmisi STEM-i valdkonnas ja osaleda põnevas ning harivas seikluses. Õpilased peaksid moodustama kolmeliikmelise meeskonna ja leidma täiskasvanud juhendaja. Juhendaja võib olla laste õpetaja või lapsevanem.  Võistlus koosneb kahest voorust. Kaugvoorus, mis kestab 2. septembrist kuni 14. oktoobrini, peab meeskond täitma ja esitama organisaatorite poolt loodud ülesanded. Konkursi registreerimisvorm, ülesanded ja määrused on saadaval konkursi veebilehel  www.ventspilsitc.com.

Eelvooru 64 parimat meeskonda pääsevad edasi lõppvõistlusele, mis toimub 11. – 13. novembril. Osalejad jagatakse vastavalt nende vanusele nelja rühma ja iga rühma jaoks on ette nähtud üks STEM- valdkond:

• A-rühm (1. – 3. klass), Läti õpilased: teadus;

• 4. – 6. klass – B-rühm, Läti, Leedu, Eesti ja Soome õpilased: tehnoloogia;

• 7. – 9. klass – C-rühm, Läti, Leedu, Eesti ja Soome õpilased: inseneriteadus;

• 10. – 12. klass – D-rühm, Läti, Leedu, Eesti ja Soome õpilased: matemaatika.

Konkursi viimane voor on kavas läbi viia Ventspilsis, kuid COVID-19-ga seotud ebastabiilse olukorra tõttu kavandatakse mitmeid finaali stsenaariume. Juhul, kui lõppvooru toimumise ajal on rakendatud reisi- ja kogunemiskeeldu, korraldatakse lõppvõistlus distantsilt. Kui võistlus saab toimuda Ventspilsis, makstakse osalejatele sõidu-, majutus-, ja toitlustuskulud ning pakutakse võimalust osaleda meelelahutusprogrammis.

Konkursi “Ventspilsi IT-väljakutse” võitjate vahel läheb jagamisele 12 000 euro suurune auhinnafond. Kavas on ka mitu täiendavat konkurssi, mis toimuvad Ventspilsi IT-väljakutse raames, andes konkursi kõige aktiivsematele osalejatele – õpetajatele, õpilastele ja koolidele – võimaluse võita teisi väärtuslikke auhindu.

Täpsemat teavet konkursi kohta leiate konkursi veebilehelt: www.ventspilsitc.com, samuti sotsiaalmeedias (Instagram ja Facebook): @ventspilsitc. Küsimuste või täpsustuste korral kirjutage palun e-mailile:   vita.vitola-lapina@ventspils.lv. Konkursi läbiviimiseks on vaja usaldusväärseid partnereid ning sel aastal on konkursi sõprade arv suurenenud: HITSA, Network of innovative informal education for youth (INPUT), MTÜ Nuti-Võlur, IT Haridusfond – Start(IT), Prezi, Infogram, Overly, Accenture Latvia, Läti Informatsiooni- ja Kommunikatsioonitehnoloogia assotsiatsioon (LIKTA), “ALL DIGITAL”, Läti informaatikaolümpiaad, eTwinning, Ventspilsi linnavolikogu, Ventspilsi Kõrgkool, Ventspilsi Digikeskus, Ventspilsi Tehnikum, Ventspilsi Loomemaja ja Ventspilsi Haridusvalitsus.

Lisateave:

Raitis Roze

Ventspilsi Digikeskuse asedirektor

Tel. 636 07607

MTÜ Nuti-Võlur

Ventspils IT Challenge partner Eestis

nutivolur@gmail.com 

Registreeri oma meeskond siin

B-rühma ülesanne on siin

C-rühma ülesanne on siin

D-rühma ülesanne on siin