2023/2024. õppeaastal ringi EI TOIMU. Oleme juhendaja otsingul.

2022/2023. õppeaasta info:

Arvutimängude tegemise ringis osalemise tulemusena valmib töötav mäng.

Vastab ringijuhendaja Henri Paas:

Mis elemendid on valmis mängul? Avaaken, kus saab kasutaja oma rolle muuta, salvestada ja laadida eelmist salvestust, muuta mängu sätteid ja alustada uut mängu. Mäng ise on lihtne 3D labürint, mida mängija peab läbima. Mängu saab ise kujundada ja kui kompletseks seda teha jääb mängutegija otsustada. Mängus peavad olema järgmised võimalused: asju üles korjata ja neid kasutada (tagasi maha visata või omavahel kokku panna). Mängijal peab olema võimalus kõndida, roomata, joosta ja hüpata. Tee peal peavad olema takistused: näiteks asjad, millest üle hüpata, peidetud teed, uksed mis avanevad kindla võtmega jms.

Mis tarkvara kasutame? Mängu tegemine toimub täielikult Unreal Engine 5’s. Vaata keskkonda siit: https://www.unrealengine.com/en-US/unreal-engine-5

Milliseid teadmisi vaja läheb? Eelteadmisi vaja ei lähe ja koodikirjutamist kartma ei peaks, sest kasutame “blueprinte” ja koodi ei kirjuta. Vajalik on vaid inglise keele mõningane valdamine.

Millist riistvara vaja läheb? Kaasa peab võtma oma sülearvuti, millele saaks külge ühendada lisamonitori. Lisamonitori saab soovi korral Nuti-Võlurist eelneva kokkuleppe alusel. Riistvara nõuded (kõige minimaalsem): RAM: 8 GB (soovituslik 16 GB), graafikakaart: GeForce GTX 760m (DirectX 11 või DirectX 12), kõvaketas 100 GB vaba mahtu, protsessor Quad-core Intel või AMD, 2.5 GHz või parem. OS Win 10.

Kas “kodutööd” on ka? Kodutöö on valikuline ning see sõltub, kui palju ise tahad oma mängu täiustada. Mängu saab ka valmis saada ringitundide käigus.

Kellele arvutimängude ring on mõeldud? Ootan osalema 14+ vanuses noori. Ülemist vanusepiiri ei ole. Ring on kasulik kõigile, keda huvitab mängude tegemine.

Millal ring alustab? Alustame oktoobris.