Vaheaeg on laheaeg!

Lubage esitleda: LAHEAEG! 🥳🥳🥳 – kogu vajalik info leitav Kolme põrsakase kodulehel https://kolmporsakest.ee/laheaeg/

Laheaja ajakava

20.04 | Teisipäev

Kell 10:00

Kolme Põrsakese Veebiteadusring

Kõik suured ja väikesed teadushuvilised on oodatud osalema Kolme Põrsakese veebiteadusringis! Teeme koos põnevaid katseid koduste vahenditega. Hiljemalt päev enne tegevuse algust saadame vajalike vahendite nimekirja.

Kell 11:00

Tartu Loodusmaja väljakutse

Tartu loodusmaja ootab kõiki loodus- ja keskkonnahuvilisi noori koos perega loodusesse liikuma. Loodus on kõikjal sinu ümber, haara oma nutiseade ning leia üles ette antud puuliigid. Oma leidusid jaga teistega erinevates sotsiaalmeediakanalites, kasutades Looduschallenge teemaviiteid. Kõikide õigete puuliikide leidjatele ja pildile püüdjatele on välja pandud mitmeid auhindu.

Kell 16:00

Psühhobuss teadusetendus

Teadusetenduses anname läbi põnevate katsete edasi huvitavaid teadmisi psühholoogia ja iseenda kohta. Räägime inimese tajust ehk sellest, kas oma silmi-kõrvu ja muid meeli ikka saab usaldada ja milliseid trikke nad meile mängiva võivad. Kaasame publikut ja anname kõigile võimaluse saada meeliavardavaid kogemusi ning oma võimed proovile panna. Äkki oled ainuke publikus, kes peaaegu kuulmatut heli kuuleb? Või märkad ainsana ootamatuid muutusi, mis teistele kahe silma vahele jäid? Kohandame oma esinemisstiili ning seletused vastavalt publikule ning üritusele.

Kell 17:00

AHHAA TikToki workshop

Kui TikToki kasutad, siis oled vast juba näinud AHHAA ägedaid teaduskatseid! Tule piilu nüüd aga kaamera taha ning saa teada, kuidas põnevaid videoklippe luuakse!

Pärast töötuba ootame noorte ägedaid koduste teaduskatsete videosid nii TikTokis kui ka mujal sotsiaalmeedias. Valime välija ägedamad videod ning premeerime autoreid auhindadega! Peaauhinnaks on Elisa Eesti poolt Playstation 4 koos FIFA21 mänguga.

21.04 | Kolmapäev

Kell 10:00

AHHAA vs Kolm Põrsakest veebiteadusring

Tule võta koos AHHAAkate ja Põrsakestega mõõtu erinevate teaduskatsete sooritamisel. Kes teeb paremini teaduskatseid? Kes on noob ja kes on pro?

Enamikke katseid saad kodus põrsakeste ja AHHAAkatega kaasa teha. Saadame nädala alguses info vajaminevatest vahenditest.

Kell 11:00

AHHAA: Prügimuinasjutt

Tule võta koos AHHAAkate ja Põrsakestega mõõtu erinevate teaduskatsete sooritamisel. Kes teeb paremini teaduskatseid? Kes on noob ja kes on pro?

Enamikke katseid saad kodus põrsakeste ja AHHAAkatega kaasa teha. Saadame nädala alguses info vajaminevatest vahenditest.

Kell 16:00

Virtuaaltuur AHHAAs põrsakestega

AHHAA keskus on suur ja salapärane teadusekants. Teadust täis Laheajal avaneb eksklusiivne võimalus uudistada tavapärasele külastajale peidetud keldreid ja nurgataguseid. Mida tahaks Sina AHHAA keskuses näha?

Anna meile siin või meie sotsiaalmeedias teada ning põrsakesed panevad kokku eksklusiivse reportaaži AHHAA keskuse saladustest.

Kell 17:00

Interaktiivne teadusteater

Esimest korda Eestis saab publik kontrollida täielikult teadusteatri esinemist! Iga liigutuse, iga otsuse määrab publik hääletamisega ning teadusteatri esinejatel ei ole muud valikut, kui teha seda, mida publik neile ütleb!

Valada kokku punane ja sinine vedlik? Pane see aine põlema? Pista see vedelasse lämmastikku? Sina ja teised vaatajad otsuste, kuidas katseid tehakse!

21.04 | Neljapäev

Kell 10:00

AHHAA teadus-e-klubi

Veeda lõbus hommikupoolik AHHAA teadus-e-klubi juhendajatega enda kodus katsetades! Õpi tegema ägedaid füüsikakatseid koduste vahenditega.

Kell 11:00

6 klotsi mängud Nuti-Võluriga

Lõbusad ja kaasahaaravad mängud LEGO klotsidega, mida teha üksi, koos pere või sõbraga. Paneme proovile oma tähelepanu, koordinatsiooni, keskendumise ja loovuse. Varu endale 6 erivärvi LEGO Duplo 2×4 klotsi. Punane, kollane, oranž, roheline, tumesinine ja helesinine. Kui sul Duplo mõõdus klotse ei ole, siis asenda need LEGO 2×4 klotsidega. Mängida saame ikka!

Kell 16:00

Teaduspodcast Kätriin Helen Huttoneniga

Sea ennast kaasahaarava podcasti lainele! Arutame teaduse populariseerijate hingeelu, kas meie tööl on vilja ning milline see on. Jagame häid nippe, kuidas ennast pidevalt muutuva (teadus)maailmaga kursis hoida ning põnevaid seikasid teaduse populariseerimisel.

Osalemas on:
Kadi Siigur (Rakett69 2018. a. hooaja võitja)
(teatme peagi teised osalejad)

Jutuajamist aitab katalüseerida Kätriin Helena Huttonen.

Kell 16:00

Muusika-teadusteater +
auhinna tseremoonia

Mis on vahet roki- ja džässikitarristil? 🎸 Esimene mängib kolm akordi 3000 kuulajale, teine 3000 akordi kolmele kuulajale… AHHAA esibassimees Ragnar ja džässiguru Daniel tahavad oma teadusteatris välja selgitada, kuidas tegelikult on. 

Siit tuleb küll tõeline gigantide heitlus!🤘🎼Kes vaatama tulla tohivad? Kõik!